Jesteś na archiwalnej stronie Szkoły Podstawowej w Izabelinie. Kliknij w poniższy link, aby przejść na aktualną stronę.

Turniej Piłki Siatkowej z okazji Święta Niepodległości

18 listopada 2015 r. w naszej szkole odbył się Turniej Piłki Siatkowej z okazji Święta Niepodległości. Udział w nim wzięły 4 drużyny - dwa zespoły zawodniczek Uczniowskiego Klubu Sportowego Izabelin, które rywalizowały z zawodniczkami ze Starych Babic oraz Łomianek. Godnie nas reprezentowały: Marysia Woźniak, Weronika i Marta Rogowiec, Maja Domańska, Julia Felak, Julia Orlińska, Oliwia Traczyk, Rozalia Zawora, Zuzia Fijałkowska, Paula Dąbrowska.

Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, tak więc do rozegrania mieliśmy 6 spotkań. Turniej rozpoczęliśmy meczem UKS I Izabelin z SP Stare Babice, mecz ten gładko wygrały zawodniczki z Izabelina 2:0. Kolejne spotkanie pomiędzy UKS II Izabelin a SP Łomianki wygrały zawodniczki gości. Trzecie spotkanie to pojedynek SP Łomianki oraz SP Stare Babice, w którym bezapelacyjnie wygrały uczennice z Łomianek. W czwartym meczu spotkały się zespoły z Izabelina. UKS I wygrał 2:0 z UKS II. Po czterech meczach wiadomo było, że w ostatniej kolejce UKS II Izabelin zagra z SP Stare Babice o 3 miejsce w całym turnieju (oba zespoły doznały po dwie porażki), a UKS I Izabelin zagra z SP Łomianki o I miejsce (zespoły wygrały po dwa mecze). W meczu o 3 miejsce zwyciężyły uczennice naszej szkoły 2:0, pokonując zespół ze Starych Babic. I nadszedł czas na mały finał. Tutaj emocje były nie do opisania! Wszystko dzięki wspaniałym kibicom, którzy bardzo głośno wspierali nasze zawodniczki. Momentami doping był tak głośny, że nie powstydziłyby się go nawet zespoły Ekstraklasy. Bardzo się z tego powodu cieszymy. W finale minimalnie przegraliśmy pierwszego seta 21:19, drugi set to ambitna walka i zwyciężyliśmy 21:18. W decydującym secie niestety przegraliśmy 15:13, ale po bardzo dobrej grze. Szkoda, bo dziewczyny walczyły bardzo ambitnie o każdą piłkę i grały świetnie technicznie.

Na koniec przyszedł czas na podsumowania. Uczestniczki turnieju otrzymały pamiątkowe medale, wszystkie koloru złotego za wspaniałą walkę, puchary za 3 pierwsze miejsca oraz statuetkę dla najlepszej zawodniczki. Końcowa klasyfikacja: I miejsce - SP Łomianki, II miejsce - UKS I Izabelin, III miejsce - UKS II Izabelin, IV miejsce - SP Stare Babice. Najlepszą zawodniczką została uczennica SP Łomianki, ze względu na zwycięstwo zespołu w turnieju. Jednak na wyróżnienie za świetną postawę zasługuje Rozalia Zawora z UKS I Izabelin. Wszystkim zawodniczkom gratulujemy! Kibicom dziękujemy za świetny doping! Zapraszamy już w grudniu na kolejny turniej, tym razem piłki nożnej dla chłopców z Gimnazjum.